Vysokotlaký čistič Kränzle therm 1017 + (D12)

Kód: 632210
Značka: Kranzle
ZDARMAZDARMA
81K8SyQ ZGL. AC SL1500
97 042 Kč 80 200 Kč bez DPH
Ihned

Zcela nový, profesionální vysokotlaký horkovodní / parní stroj na 400V s naftovým ohřevem se zjednodušeným ovládáním na robustním čtyřkolém podvozku s navíjecím bubnem. Se schopností ohřát vodu / páru až na 140°C, pracovním tlakem 150 barů a průtokem vody 16,7 l/min (1000 l/hod) je tento stroj vhodný pro profesionální všestranné průmyslové použití. V základní výbavě je veškeré potřebné příslušenství, pro okamžité uvedení čističe do provozu. Stroj je také vybaven systémem Total-Stop se zpožděným vypnutím elektromotoru a nově rychlovýměnným systémem D12 a pojistkou proti kroucení hadice TWIST-STOP a režimem ECO.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zcela nový, profesionální výkonný robustní vysokotlaký horkovodní / parní čistič Kränzle therm 1017 + s naftovým ohřevem na 400V se zjednodušeným ovládáním (analogové nastavení hořáku) a navíjecím bubnem je kombinací velkého množství technických inovací, které poskytují nejvyšší výkon, spolehlivost, bezpečnost a provozní pohodlí při každodenním používání! Díky integrované spalovací komoře a topné spirále umožňuje ohřev vody a parní provoz až do 140°C.

Oproti kompaktní verzi therm CA má therm 1017 několik bezbečnostních prvků navíc (např.: bezpečnostní vypínání, optická kontrola plamene, pojistný termostat, vypínání hořáku při nedostatku nafty, systém Total-Stop se zpožděným vypnutím motoru apod.).

Znaménko + v názvu zboží, znamená navíc integrovaný navíjecí hadicový buben se sklopnou klikou a brzdou proti nechtěnému odvinutí.

Novinky u modelu therm 1017 + (D12):

Novinkou je u modelu therm 1017 + (D12) rychlovýměnný nástrčný systém D12, pro bleskovou výměnu příslušenství a pojistka proti kroucení vysokotlaké hadice s označením TWIST-STOP:

RYCHLOVÝMĚNNÝ NÁSTRČNÝ SYSTÉM D12:

 Starlet_kratka_D12

Inteligentní a spolehlivý: Rychlovýměnný nástrčný systém s komponenty z kalené ušlechtilé oceli zajišťujě snadné, rychlé a vždy spolehlivé spojení bezpečnostní vypínací pistole s nástavcem.

 POJISTKA PROTI KROUCENÍ HADICE (TWIST-STOP):

 twist_stop_nahled

 

Zvládne všechno: Speciální otočné šroubení brání kroucení a zapletení vysokotlaké hadice během práce a zaručuje nerušený proces čištění.


Horkovodní vysokotlaké stroje Kränzle therm jsou vhodné k čištění a dezinfikování velkých ploch!

Vysokotlaké čističe Kränzle se vyznačují nízkou spotřebou vody a vysokou čisticí schopností při čištění velkých ploch. Dokonce i těžko přístupné oblasti a komplikované povrchy s hlubokými spárami nebo trhlinami na povrchu, lze díky vysokému tlaku a vhodnému čisticímu příslušenství bez námahy vyčistit a dezinfikovat.

Při čištění horkou vodou nad teplotu vody 80 °C dochází ke snížení choroboplodných zárodků, bakterií a virů, a to i bez dezinfekčních prostředků! Horká voda snadněji rozpouští nečistoty, tuky a oleje a výrazně se zkracuje také doba sušení. Tím se ušetří až 35% pracovní doby pro čištění a dezinfikování!

Horkovodní vysokotlaké čističe Kränzle therm vytvářejí pomocí naftového vytápěcího kotle a topné spirály teplotu vody až 89 °C. Snížením množství vody a pracovního tlaku lze čistit parou až do 155 °C (řada Kränzle therm-1). To nejen odstraňuje tvrdé nečistoty z povrchů, ale také účinně a efektivně bojuje proti virům a bakteriím a zcela je likviduje! Volitelně jsou k dispozici také jednotky s elektrickým průtokovým ohřívačem vody (řada Kränzle e-therm).

Ihned připraven do boje s nečistotou s horkou vodou nebo párou!

V základní výbavě naleznete vše, pro okamžité uvedení vysokotlakého stroje do provozu! Odolnou 20-ti metrovou vysokotlakou hadici DN8 s jendou vrstvou ocelové tkaniny navinutou na hadicovém bubnu se sklopnou klikou. Osvědčenou robustní pistoli Kränzle Starlet 2 - krátká varianta s násuvnou rychlospojkou D12. Nástavec s trubkou z ušlechtilé nerezové oceli, plastovým madlem, rychlovýměnným trnem D12 a základní plochou tryskou o velikosti 06. Plně regulovatelný pracovní tlak a teplotu vody, funkci Total-Stop se zpožděným vypnutím motoru a spoustu dalších výhod!

Extrémně efektivní provoz, jednoduché ovládání a obsluha!

Otočným termostatem reguluje plynule teplotu vystřikované vody / páry. Požadovanou teplotu výstupní vody / páry lze jednoduše nastavit pomocí otočného prvku na ovládacím panelu. Vizuální sledování plamene (optická kontrola) a další komplexní bezpečnostní opatření transformují Kränzle therm na zcela spolehlivé, čisté a tiché produkty. Technologie Kränzle vám pomůže šetřit vodu a energii - při maximální účinnosti! S pracovním tlakem 150 Barů a průtokem 16,7 l/min (1000 l/hod) je tento stroj vhodný pro profesionální všestranné průmyslové použití!

 Hlavní výhody a vlastnosti výrobku:​​

Extrémně stabilní a robustní konstrukce s velkými koly a ochranou proti nárazu vpředu a vzadu Vám umožňuje snadný transport i v neschůdném terénu a zajišťuje tak vysokou stabilitu při provozu. Malé překážky a delší vzdálenosti je tak možné překonávat bez větších problémů.
Jednoduchá obsluha, snadná a příjemná manipulace se strojem a příslušenstvím! Díky otočnému termostatu na ovladacím panelu bude nastavení, obsluha a provoz horkovodního stroje hračka pro každého.
Režim ECO - na "malý plamen". Díky režimu ECO může uživatel snížit spotřebu topného oleje (nafty) zhruba o 1/3 při ohřevu vody na 55°C.
Přímý odběr vody - vysokotlaký čisticí stroj je schopný nasávat vodu i z externích zdrojů a je proto nezávislý na připojení k vodovodním řádu. Díky sacímu výkonu vysokotlakého čerpadla (do nasávací výšky 2,5 m; max. délka hadice 3 m) nabízí možnost nasávat vodu k čištění i ze zvláštních nádrží, sudů, řek nebo rybníků a jiných ext. zdrojů.
Excentrická blokovací brzda. Díky integrované brzdě, je možné přístroj zabrzdit kdekoli na místě!
Integrovaný buben se sklopnou klikou - pro snadné namotání odolné 20-ti metrové vysokotlaké hadice s ocelovým opletem je součástí vysokotlakého čistícího stroje therm. Pevně zabudovaný buben pro navinutí hadice umožňuje ideálním způsobem uskutečnění principů přehlednosti a uspořádanosti. Již nikdy žádné zamotané a nepozorně odložené hadice, které je nutné před započetím práce nejprve najít a rozmotat. A to znamená podstatné prodloužení životnosti hadic a úsporu času!
Snímatelný kryt stroje - pro snadný servis a ochranu mechanických komponentů před poškozením. Kryt lze jednodušše, pohodlně a rychle demontovat za pomoci dvou otočných šroubů na straně vysokotlakého čisitiče.
Regulace tlaku umožňuje nastavit plynule provozní tlaky tak, aby vyhovovaly jakémukoli úkolu přesně podle konkrétních požadavků.
Regulace teploty na analogovém ovládacím panelu za pomoci otočného prvku, jednoduše nastavujete a řídíte teplotu výstupní vysokoltaké vody.
Robustní a osvědčená pistole Starlet 2 bez prodloužení s rychlospojkou D12 nyní umožnuje snadnou a bleskovou výměnu nástavců a příslušenství (pistole a nástavec s tryskou už nejsou jeden kus)
Držadlo pro pistoli s nástavcem, když potřebujete obě ruce volné, je možné během práce pohodlně odložit vysokotlakou pistoli s nástavcem, díky důmyslně umístěnému držáku na rámu stroje.​
Manometr z ušlechtilé ocele je součástí tohoto vysokotlakého čisticího přístroje. Velký, přehledný a dobře čitelný budík Vás informuje o aktuálním tlaku vody.
Hlava čerpadla ze speciální mosazi. Nemůže dojít k poruše funkce následkem koroze. Součásti hlavy čerpadla vedoucí vodu a bezpečnostních zařízení jsou z ušlechtilé oceli a speciální mosazi a zaručují dlouhou životnost.
Keramikou potažené písty z ušlechtilé oceli jsou součástí modelové řady therm. Pozitivní vlastnosti plunžru z ušlechtilé oceli (dobrá tepelná vodivost) se spojují s pozitivními vlastnostmi keramické vrstvy (povrch s extrémně malým opotřebováním).
Nízkootáčkový čtyřpólový elektromotor (1400 ot./min), který snižuje celkovou hlučnost a opotřebení součástek. Výrazně prodlužuje celkovou životnost stroje.
Důraz na bezpečnost je hlavním prvkem modelové řady Kränzle therm. Stroj je vybaven kromě bezpečnostího vypínání a systému Total-Stop i dalšími bezpečnostními prvky jako např.: optickou kontrolu plamene, kontrolou průtoku, pojistným termostatem - který se spustí při překročení teploty spalin, 4-násobným ochranným systémem s ochranou proti přetížení, vypínáním hořáku při nedostatku nafty, motorovým jističem atd.. (více informací naleznete o pár odstavců níže - nová bezpečnostní armatura)
Systém Total-Stop se zpožděným vypnutím elektromotoru, zlepšuje celkovou životnost stroje, těsnění a snižuje spotřebu energie. Po zavření bezpečnostní vypínací pistole se motor vypne až po 30 sekundách. Zpožděné vypnutí je potřebné, protože časté zapínání a vypínání motoru u vysokotlakých čisticích přístrojů této řádové velikosti může vést k silnému zatížení proudové sítě a ke zvýšenému opotřebení spínacích prvků.
Bezpečnostní vypínání stroje - pokud zůstane stříkací pistole 20 minut zavřená, zařízení se automaticky vypne a odpojí od zdroje proudu. Opětovným zapnutím hlavního spínače je přístroj opět připraven k použití.
Propracovaný úložný systém, praktické uložení vysokotlaké pistole, nástavců s tryskami a příslušenství (chemie, pěnový injektor, vysokotlaká hadice) díky integrovaným držákům a prostoru v zadní části vysokotlakého stroje. Vše na jednom místě a vždy při ruce!
Napájecí kabel o délce 7,5 m zajišťuje připojení do elektrické sítě (400V; 16A zásuvka). Napájecí kabel lze jednoduše namotat na držák, který je součástí stroje.
Nasávání čisticích prostředků - pro intenzivní čisticí práce v případě silného znečištění můžete při sníženém tlaku, za pomoci injektoru (gumové hadičky s filtrem o délce 1,2 m) a vhodného nástavce s regulací přisávat chemii přímo přes vysokotlaké čerpadlo.
S nádrží na vodu a naftu. U všech modelů z řady Kränzle therm slouží 12 litrová nádoba na vodu jako vodojem a vyrovnávací tlumič mezi rozvodnou sítí a čerpadlem. Zabraňuje poškození čerpadla vlivem nedostatku vody. V přední části stroje se nachází nádž na naftu o objemu 35 litrů.
Krátkodobý bezpečný chod nasucho - přístroje Kränzle mohou kratší dobu běžet bez vody, aniž by došlo k jejich poškození. Nenechávejte však běžet vysokotlaké čerpadlo déle než 60 sekund nasucho!
Systém zpětného vedení netěsností - případný průsak je veden zpět do sání.
Rychlovýměnný nástrčný systém D12 - násuvná rychlospojka na straně vysokotlaké pistole a rychlospojkové trny z kalené nerezové oceli na straně čisticích nástavců zajišťují snadné, rychlé a spolehlivé spojení.
Pojistka proti kroucení hadice (TWIST-STOP) - speciální otočný člen brání kroucení a zalpletení vysokotlaké hadice při práci.

 Základní příslušenství v ceně stroje a obsah dodávky:

  • 1x vysokotlaký horkovodní / parní stroj Kränzle therm 1017 + 
  • 1x vysokotlaká pistole Kränzle Starlet 2 - krátká varianta s násuvnou rychlospojkou D12 
  • 1x Základní plochá tryska Kränzle bez regulace s označením D2506, s trubkou z ušlechtilé oceli, plastovým madlem a rychlovýměnným trnem D12 
  • 1x 20-ti metrová vysokotlaká hadice Kränzle s ocelovým opletem pro navíjecí buben 
  • 1x integrovaný navíjecí buben Kränzle se sklopnou klikou
  • systém Total-Stop se zpožděným vypnutím motoru - stroj se zastaví 30 sekund po zavření vysokotlaké pistole a opětovně se spustí při jejím otevření

Doplňkové parametry

Kategorie: 400V
Druh oleje: 10 w 60
První výměna oleje: po 50 provozních hodinách nebo po 1 roce
Další výměna oleje: po 500 provozních hodinách nebo po 1 roce
Barevné označení trysky: fialová
Délka síťového kabelu: 7,5 m (zásuvka 16 A)
El. kontrola přetížení: ANO
Elektrické připojení: 400V; 8,5 A; 50 Hz
Hlučnost: 88 dB
Hmotnost: 198 kg
Kontrola průtoku: ANO
Max. teplota přiváděné vody: 0-60 C°
Množství vody: 16,7 l/min ; 1000 l/hod
Navíjecí buben: ANO - integrovaný se sklopnou klikou a brzdou
Objem nádrže: 12 l
Optický systém kontroly spalování: ANO
Otáčky motoru: 1400 ot/min
parní provoz: max. 140 °C
Pojistný termostat: ano
Pracovní tlak: 30-150 bar
Příkon: 5,5 kW
Přípustný přetlak: 170 bar
Přisávání čistícího prostředku: ANO
prodloužený doběh motoru: ANO
Regulovatelný ohřev výstupní vysokotlaké vody: 12 - 80 °C
Rotační tryska: ne
Rozměry: 1050 x 800 x 1300 mm
Rozměry bez nav. bubnu: 1050 x 800 x 1000mm
Sací výška: max. výtlak 2,5 m
spotřeba topného oleje: max. 6,2 kg/h ; 7,4 l/h , v režimu ECO 4,8 kg/h ; 6,3 l/h
Spotřeba vody: max. 1000 l/h
Topný výkon: 68 kW
Velikost palivové nádrže: 35 l
Velikost trysky: 06
výkon: 4,0 kW
Vypínání hořáku při nedostatku topného oleje: ano
Vysokotlaká hadice z ocelové tkaniny: ANO - integrovaná v bubnu - 20 m - DN8
zařízení total stop: ANO - se zpožděným vypnutím motoru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: