ATMOS ALBERT E.50-10 V, 3-20 kW šroubový kompresor

Kód: E.50-10 VS/ANO E.50-10 V/NE E.50-10 KV/ANO E.50-10 KVS/ANO Zvolte variantu
Značka: ATMOS
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
atmos
149 435 Kč 130 240 Kč 137 069 Kč 160 824 Kč od 130 240 Kč 123 500 Kč bez DPH 107 636 Kč bez DPH 113 280 Kč bez DPH 132 912 Kč bez DPH od 107 636 Kč bez DPH
Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Zvolte variantu
Varianta

Baner-7leta-zarukacesky-vyrobekstažený soubor

Kompresory s přímým náhonem, umístěné na vzdušníku.

Kompresory řady Albert jsou určeny především pro profesionální dílenské použití. Jejich výkonový rozsah (4 kW - 20 kW) a jejich vybavenost (vzdušník, integrovaný sušič) je předurčuje pro instalace menších až středních provozoven, nejvíce pak z oborů jako jsou např. (CNC) obráběcí centra ve strojírenském či dřevozpracujícím průmyslu, dále pak různé kovoobráběcí dílny menší až střední velikosti, balící linky, vodárny, případně významné autoservisy většího rozsahu, apod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společné parametry řady:

  • vysoká účinnost
  • přímé spojení bloku a motoru
  • energeticky úsporný systém chlazení
  • spolehlivost dosažená snížením počtu komponent
  • velmi nízké vibrace
  • dlouhá životnost díky kompaktní konstrukci
  • nízká hladina hluku dosažená nízkými otáčkami

Kompresory Albert E. jsou výsledkem zcela nového pohledu na konstrukci šroubových kompresorů. Pro relativně malé výkonové úrovně je nasazen velký pomaloběžný šroubový blok. Elektromotor přímo pohání hlavní rotor šroubového bloku, což zásadním způsobem omezuje náklady na údržbu, které zatěžují šroubové kompresory s jiným druhem náhonu. Výkonnost kompresorů může být řízena několika způsoby. Nejjednodušším je způsob zapnuto/vypnuto v závislosti na tlaku ve vzdušníku. Další možností je řízení s doběhem, které je standardem u strojů od 11 kW, kdy kompresor po dosažení vypínacího tlaku přejde do fáze odlehčení a je připraven pro další dodávku stlačeného vzduchu. Třetí možností je velmi úsporné řízení prostřednictvím frekvenčního měniče (viz ALBERT Vario), kdy je výkonnost kompresoru řízena změnou otáček elektromotoru. Poslední možností je proporcionální řízení. Tento způsob spočívá v regulaci množství nasávaného vzduchu v závislosti na výstupním tlaku spojitou modifikací velikosti sacího otvoru sací klapky.
Díky nízkým otáčkám soustrojí nepotřebuje některé podpůrné okruhy, které u rychloběžných strojů jsou nezbytné, což znamená snížení počtu komponent a tedy další zvýšení spolehlivosti.
Jednou z hlavních předností této řady nové generace šroubových kompresorů je velice nízká hlučnost, a to jak ve srovnání s pístovými kompresory, tak i ve srovnání s konkurenčními šroubovými kompresory.

Řada Albert 3–20 kW
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šroubové kompresory ALBERT
Výkon elektromotoru (kW): 5,5
Max. přetlak (bar): 10
Max. přetlak (psi): 145
Jmenovitá výkonnost [m³/min]: 0,85
Jmenovitá výkonnost [cfm]: 30
Objem vzdušníku [l]: 270
Hlučnost [dB [A]]: 64/69

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: